Dojde ke snížení odměn Etherea o 75%?

Dojde ke snížení odměn Etherea o 75%?


Nový návrh na zlepšení Etherea dostal ostrou kritiku ze strany těžařů. Ti se domnívají, že autoři návrhu upřednostňují zájmy investorů před zabezpečením sítě. EIP-2878 navhruje snížit odměny za blok ze 2 ETH na 0,5 ETH, tedy o 75%. Důvodem tohoto návrhu je snížit míru inflace Etherea vůči Bitcoinu a zachovat kupní sílu. Na tento kontroverzní návrh reagovalo několik těžařů a uživatelů fóra.

Jako GPU těžař nesouhlasím se snížením odměn, pokud nedojde i ke změně algorytmu k odstranění ASIC ze sítě. ASIC zařízení jsou ve srovnání s GPU vysoce ziskové. Jakékoliv snížení odměn bez změny algorytmu odstraní zbytek GPU těžařů ze sítě a celou síť ovladánou ASIC.

Názor těžaře a uživatele CryptoBlockchainTech

Návrh se objevil 11. srpna i s obsáhlým vysvětlením na fóru Ethereum Magicans, kde vývojáři a těžaři můžou diskutovat o jeho relevantnosti. Autory návrhu jsou John Lilic a Jerome de Tychey.

Tento návrh mě velmi překvapil, zejména to velké procento návrhu snížení odměn. To je docela velký šok pro GPU těžaře, kteří očekávali pomalý pokles odměn v průběhu více let.

Říká další uživatel lmaonade80

Většina komunity se v podstatě nevyjádřila proti poklesu blokové odměny, protože narozdíl od Bitcoinu Ethereum spoléhá na to, že EIP bude kontrolovat inflaci. Navrhují ale, aby bylo snížení odměn mírnější – například na 1,5 ETH, nebo 1 ETH. Jaký názor máte vy? Napište nám do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.